Windsurf Türkiye Turu 1.ayak yarışları ardından

4-5-6 Haziran 2010 tarihlerinde Urla-Çeşmealtı Windsurf kulübünün misafiri idik. Yarışlara hazırlanmak için büyük emek sarfedilmiş, sahil pırıl pırıl, kum dökülmüş, deniz zaten temiz, irice kayalar alınmış, sahil yolunun da birkısmı kapatılıp halı serilerek sporcuların rahat malzeme kurmasını sağlayacak ortam oluşmuş. Denizde 1 şişme parkur botu var, 1 şamandıra ve 1 de yedek polyester bot sahilde bekliyor. Eeee sporcular da büyük bir hevesle gelmişler yılın ilk yarışına, toplam 69 kayıt var. Eksik olan güzel bir rüzgar…

İlk gün sınırlarda oynayan bir rüzgar Windsurf slalom sınıf yarış kuralları (IFCA Championships rules 2009-6.3.1) gereği en az 11 Knot rüzgar bekliyoruz…Saat 14:00 civarı yeterli havayı bulan yarış komitesi yarışları başlattı fakat zaman zaman rüzgarın çok düşmesi, sporcuların planing ten düşmesi, start alamama gibi sorunlar yeterli ve keyifli yarışlar olmasını engelledi. Tüm bunlara rağmen yinede herkezin yüzünde tekrar biraraya gelmenin verdiği bir keyif, bir özlemişlik vardı.

2.Gün alınan hava raporlarında  ve havanın da gösterdiği gibi rüzgarsız ve akşama kadar start botunda rüzgar bekleme ile geçti. Rüzgarsızlıktan hiç yarış yapılamadı.

3.Gün zaten iyi bir rüzgar bekleniyordu fakat öğleden sonra. Son uyarı işareti süresinin uzatılması, öğleden sonra beklenen rüzgar ile keyifli yarışlar yapılmasını sağladı. Saat 13:21 de , son günün ilk startı verildi ve peşpeşe startlar devap etti…birtek erkekler finalinde tam start anında oluşan bir çatışma herkezin tüylerini diken diken etti, neyseki bu kazayı kimsenin burnu kanamadan atlattık. 3 saat 50 dakikalık bir sürede toplam 34 start (bunlardan 14 ü genel geri veya abondone) verilerek günü çok keyifli bitirebildik. daha sonra ödül töreni ve birsonraki yarışların yeri Datca da buluşmak üzere vedalaşıldı.

Bilhassa yanıma gelerek teşekkür eden sporcu, yönetici, hekem ve bu yarışlarda emeği geçen tüm insanlara bende çok çok teşekkür ediyorum. Demekki istediğimizde hep birlikte güzel şeyler yapılabiliyor….yeterki isteyelim….

Rüzgarınız kolayına olsun…..Alohaaaaa

no images were foundAli Osman Baki

Mühendis Çiftci, Milli Yelken Hakemi ,Fotografcı, Topraksız Tarımcı, Rüzgarsörfcüsü. Engineer Farmer, National Sailing Race Officer&Jury, Photografer, Soilles Culture, Windsurfer.

Bir cevap yazın

KAPAT