470 Avrupa Yelken şampiyonası Başladı

Deneme yarışından dönüş

İstanbul Yelken Kulübü evsahipliğinde, uluslararası 470 sınıf birliği ile birlikte organize edilen 2010 yılı olimpik 470 sınıfı , açık avrupa şampiyonası, dün akşam yapılan açılış ile başladı. 25 ülkeden 56 tekne, 31 i bayan olmak üzere toplam 112 sporcunun katıldığı şampiyona 6 Eylül 2010 tarihine kadar devam edecek. Günde 2 yarış olmak üzere ilk 3 gün toplam 6 yarış eleme yarışları olarak planlandı. 4-5 Eylül yani Cumartesi ve pazar günleri ise Altın ve Gümüş gruplar olmak üzere 4 adet final yarışı planlanıyor. 6 Eylül 2010 Pazartesi ise seyri de çok zevkli geçeceğini umduğum madalya yarışları var. Hemen İstanbul Yelken Kulübü önüne kurulacak sosis rota olarak tabir ettiğimiz orsa-pupa ve apaz finiş parkurunda altın grupta ilk 10’a giren sporcular yarışacak.

470 Avrupa şampiyonası deneme yarışından…

Olimpiyatlarda ve dünya çapında dereceler yapmış, 470 sınıfının en iyilerinin yarıştığı bu şampiyonada sporcularımıza başarılar dilerim.

Ali Osman Baki

Mühendis Çiftci, Milli Yelken Hakemi ,Fotografcı, Topraksız Tarımcı, Rüzgarsörfcüsü. Engineer Farmer, National Sailing Race Officer&Jury, Photografer, Soilles Culture, Windsurfer.

Bir cevap yazın

KAPAT